• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pirireisharitacbs/
  • https://plus.google.com/pirireisharitacbs@gmail.com/posts
  • https://twitter.com/PiriReisDernegi

15 Temmuz Basın Bildirisi

DERNEĞİMİZİN 15 TEMMUZ BASIN BİLDİRİSİ

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış olan FETÖ mensuplarının, emir komuta zinciri dışına çıkarak 15 Temmuz 2016 tarihinde askeri darbe girişiminin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde halkımız tarafından bertaraf edilmesinin birinci yılını geride bıraktık. Milletimizi yaralayan bu kanlı darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz.

Piri Reis Harita Gayrimenkul ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Derneği olarak, demokrasiye taraf olduğumuz gibi her zaman halkımızın yanında demokrasi düşmanlarının da karşısındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyetinin ve Demokrasinin yaşaması ve yaşatılması için  her nereden ve kimden gelirse gelsin tüm tehlike ve tehditlere karşı dik duracağımızı ve sonuna kadar mücadele edeceğimizi beyan ederiz.

15 Temmuz 2016’da bir kez daha boyunduruk altına girmektense tanklara, uçaklara karşı duran, canını bu uğurda gözünü kırpmadan veren  yüce Türk milletine, dik duruşuyla milletine önderlik eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Gazi Meclisimize, Emniyet Güçlerimize ve şerefli Türk askerlerine en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması temennisi ile her daim milletimizin yanında olacağımızı bir kez daha yineliyor, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitiren şehitlerimize Allah'tan rahmet ve Gazilerimize minnetlerimizi sunuyoruz.